Zdajesz sobię sprawę, że hale przemysłowe które są stawiane w dzisiejszych czasach stały się trzykrotnie większe w ciągu dwóch ostatnich dekad?
Bez wątpienia to właśnie zakłócenia w łańcuchu dostaw i e-commerce są czynnikiem, który napędza tę zmianę. Oczywiście także projektowanie, układ czy wybór lokalizacji dla hal zmieniały się z biegiem czasu. Jedni stawiają na konstrukcje stalowe inni z kolei na konstrukcje żelbetowe.

Jak tworzone są hale przemysłowe?

Bezsprzecznie budowa hal przemysłowych jest długim i pracochłonnym procesem. Zanim rozpoczniemy montaż trzeba uzyskać pozwolenie na budowę. Proces stawianie takich budowli jest sprecyzowany. Aby uzyskać zezwolenie trzeba też sporządzić projekt budowlany. Musi on w dokładny sposób odzwierciedlać wszystkie potrzeby inwestora i docelowe przeznaczenie obiektu. Pamiętaj, że projekt budowlany musi sporządzić architekt, który jest posiadaczem uprawnień.

Jak stawia się hale przemysłowe?

Budowa hali przemysłowej składa się z czterech podstawowych etapów. W skład każdego z nich wchodzi parę mniejszych czynności. Pierwszym etapem, bez którego budowa się nie zacznie, jest zgromadzenie wymaganej dokumentacji i zrobienie projektu konstrukcji. Kolejne kroki to:

– prefabrykacja elementów konstrukcyjnych,

– montaż hali,

– wykończenie i instalacja.

Biuro w stylu boho

21 sierpnia 2022