Moda wnętrzarska na 2022 rok w większości będzie przedłużeniem tych z ubiegłego roku, aczkolwiek zobaczymy również pare nowych trendów, które będą zaskoczeniem dla wielu osób. 2022 rok koncentruje się w znacznym stopniu na naturze, a także na rzeczach DIY.

Zobacz jakie kolory będą hitem we wnętrzarstwie w 2022

Uposażenie wykonane z naturalnych materiałów jest to nieodłączny składnik trendów we wnętrzach na 2022 rok. Kolorem przewodnim tego sezonu jest zielony. Projektowanie wnętrz w Warszawie w 2022 roku kładzie nacisk na zielone akcenty w urządzanych wnętrzach. Najbardziej rozpowszechnione są głębokie odcienie które kojarzą się z kamieniami. 

Oprócz zieleni w modzie będzie jeszcze kolor fioletowy. Kolor ten nie był od dłuższego czasu widziany w modzie wnętrzarskiej. Jako ciekawostkę dodamy, że odcień fioletowy najmodniejszy był w latach 80. W tym roku najpopularniejszy jest odcień ametystu, lawendy albo jagody.

Niemniej jednak tegoroczne trendy dekoratorskie będą łaskawe też dla fanów minimalistycznych dekoracji ze względu na to że w modzie będą również  ciepłe kolory ziemi, do których należy na przykład  gliniana szarość, beż, ochra.

Najmodniejsze meble w 2022 – zobacz jakie są!

W 2022 nadal w modzie są meble systemowe. Cieszą się one od paru sezonów dużą popularnością. Nic w tym dziwnego, w związku z ich ogromną praktycznością.  Meble systemowe które będa w modzie w 2022 zaintrygują nas nisko zaprojektowanym siedziskiem wyraźne zainspirowanym designem azjatyckim.

Warto także dodać, że dzisiejsze moda w wnętrzarstwie widocznie odnoszą się do wnętrzarstwa lat 80 XX wieku. 

Dzisiejsza moda we wnętrzach –  miękkie tkaniny!

Wystrój domu, w szczególności sypialni w bieżącym roku, oparte będą na miękkich tapicerkach a także przyjemnych dla dłoni tekstyliach. Wygraną tkaniną będzie welur, jest on nie tylko miękki, to dodatkowo wspaniale odbija światło, przez co jest świetny materiał do eleganckich domów.
Warto także dodać, że plany wnętrz w bieżącym roku tuż obok weluru wykorzystują tkaniny lniane. Projektantki, których miejscem pracy jest przykładowo Warszawa uwielbiają tapicerki o wyraźnym splocie, lniane posłanie oraz cieniutkie lniane zasłony nadadzą nowoczesnym wnętrzom delikatnego, rustykalnego klimatu. 

Zobacz jakie kamienie w 2022 roku wpasowują się w trendy!

Marmur – to właśnie ten  luksusowy i chłodny minimalistyczny kamień jest trendem w tym roku. Ten kamień stosuje się do tworzenia między innymi  stołów, stolików bądź wanien.
A także w tym roku w nowoczesnych wnętrzach nie zabraknie różnorodnego kamieni. Możemy go spotkać w formie kafli ściennych, bądź element mebli oraz materiał, z którego wykonane są dodatki.

Bieżąca moda we wnętrzach –  środowisko ponad wszystko!

Wygląda na to, że moda na ekologię na dobre wpasowały się do branży wnętrzarskiej. Moda wnętrzarska na bieżący rok jasno stwierdzają, że świadomość ekologiczna jest bardzo ważna. Przedsiębiorstwa meblowe ścigają się w tworzeniu mebli a także dodatków z przetworzonych materiałów.
Jednak nie znaczy to, że za musisz urządzić mieszkanie designerskimi przedmiotami eko. W ekologiczne trendy wnętrzarskie świetnie wpasują się meble wykonane z palet, bądź nawet zakupione na pchlich targach. Możesz także znaleźć ciekawe meble z okresu PRL-u, które w tym sezonie też są modne. Reasumując podstawą ekotrendu jest przecież zmniejszenie konsumpcji.

Jakie style we wnętrzach są w modzie w bieżącym roku?

Style wnętrz w bieżącym roku będą wyjątkowo kontrastowe. Na początku można zauważyć, modę na styl minimalistyczny oraz fascynację środowiskiem naturalnym, z drugiej stronu widzimy trenda na ekstrawaganckie eksplozje kolorów i kształtów. A także w bieżącym roku powróciła do wnętrzarstwa moda lat 80. Obserwujemy też u projektantek inspirację stylem orientalnym.