Międzynarodowe targi rolet i osłon przeciwsłonecznych odbywają się okresowo co trzy lata w Stuttgarcie. Jest to bardzo ważne wydarzenie w tej dziedzinie zrzeszające ponad 1000 wystawców ze wszystkich krajów świata. Targi te odbywają się na 10 halach o łącznej powierzchni 124 000 metrów kwadratowych. Każdą imprezę wizytuje ponad 65 000 odwiedzających ze 140 krajów. Wystawcy pokazuja innowacyjne rozwiązania w dziedzinie markiz, rolet, osłon przeciwsłonecznych, bram, drzwi oraz wiele innych. Warto wspomnieć, że niektórzy producenci czekają z pokazaniem swoich najnowszych rozwiązań właśnie na targi w Niemczech. Hale wystawowe położone są niedaleko lotniska oraz autostrady, co umożliwia uczestnikom na łatwe dotarcie na wydarzenie. Dużo firm, które prezentują tam swoje wyroby, to firmy zagraniczne. W 2018 na 1027 wystawców, aż 774 pochodziło spoza Niemiec.

Bogaty program ramowy targów jako klucz do sukcesu

Program targów rozpoczyna wręczeniewyróżnienia za Innowacyjność. Następnym punktem rozkładu są pokazy Młodych Talentów, a także R+S Update, Forum Bram i Drzwi, pokaz Instytutu Techniki Okiennej. Dzięki wsparciu organizacji partnerskiej zorganizowane zostały również warsztaty ES-SO (European Solar Shading Innovation). Należy podkreślić, że program ramowy urozmaicono o specjalne imprezy zaadresowane do określonych grup docelowych. Niewątpliwie targi w Stuttgarcie są sposobnością do pogłębienia specjalistycznej wiedzy i wymiany doświadczeń ze specjalistami w zakresie rolet okiennych, markiz, czy drzwi. Program jest starannie ułożony, aby jak najdokładniej odpowiedzieć na potrzeby rynku. Zainteresowani mogą na żywo poznać nowości w branży, oraz przyjrzeć się rozwiązaniom w zakresie bezpieczeństwa, komfortu, efektywności energetycznej czy automatyzacji.

Jakie nowe wydarzenia czekają na odwiedzających targi?

Ostatnia edycja wydarzenia odbyła się w 2018 roku. Zaplanowano wtedy miejsce na halach tak, aby dział „Outdoor.Ambiente.Living” miał o wiele więcej miejsca na prezentację swoich produktów. To właśnie tam hotelarstwo i gastronomia mogły pokazywać swoje osiągnięcia, co więcej w Rothausapark miały miejsce wystawy wyjątkowe poświęcone zwłaszcza tej branży. Współczesne systemy w branży są na tyle elastyczne, że można je zastosować prawie w każdych rozwiązaniach architektonicznych, a także odznaczają się najnowszymi rozwiązaniami technicznymi i szczególnym wzornictwem. Z całą pewnością wart uwagi jest także dział „Smart Home”, na którym zorganizowano dużo wykładów oraz dyskusji. Swoimi doświadczeniami podzielili się m. in. specjaliści od rozwiązań antywłamaniowych, architekci oraz nabywcy. Na każdy dzień targów zaplanowano inny temat przewodni jak np.:

  • komfort,
  • ochrona antywłamaniowa,
  • efektywność energetyczna,
  • montaż innowacyjnych rozwiązań.

Dzięki temu każdy z tych tematów mógł być szczegółowo omówiony. Nie zostały pominięte także kwestie sprzedaży innowacyjnych rozwiązań w tej dziedzinie. Na targach w 2018 roku po raz pierwszy zorganizowano ogólnoświatowy kongres Automatic Doors. Targi są z całą pewnością okazją do wytyczenia określonych ścieżek w branży. Przykładem mogą być rolety, które są coraz szybsze, wymagają mniej obsługi i są inteligentne. Obecnie rolety poza zapewnianiem bezpieczeństwa, zwiększają również efektywność energetyczną budynków. Również bramy nie pozostają w tyle pod tym względem. Dzięki zastosowaniu współczesnych rozwiązań technologicznych w dziedzinie napędów są również bardziej komfortowe. Na pewno fundamentalnym aspektem w dziedzinie drzwi jest ochrona przeciwpożarowa i zabezpieczenia przed zadymieniem. W przypadku zabezpieczeń przeciwsłonecznych, to w tym dziale zaprezentowano nowoczesne wzornictwo w zestawieniu z nowoczesną techniką. Oczywiście i w tym przypadku nie pominięto bardzo ważnej kwestii jaką jest efektywność energetyczna zarówno jeśli chodzi o osłony zewnętrzne, jak i wewnętrzne.

Obecność polskich producentów na targach 

Targi w Niemczech są na pewno wydarzeniem ogólnoświatowym, z tego powodu nie mogło zabraknąć na nich kluczowych polskich producentów rolet, drzwi i markiz. Na targach, które miały miejsce w 2018 roku pojawiła się liczna grupa polskich dziennikarzy, gości oraz producentów. Swoją ofertę innowacyjnych rozwiązań zaprezentowało wówczas aż 39 polskich firm.

Przeniesione targi z 2021 roku

Targi w 2018 roku odniosły znaczący sukces, zdecydowanie przewyższając oczekiwania organizatorów, głównie dzięki zwiększeniu powierzchni wystawowych. Następna edycja została zaplanowana 3 lata później, czyli w 2021 roku. Niestety, ostatnie targi zostały odwołane ze względu na pandemię. Najbliższa edycja tego wydarzenia zaplanowana została na początku 2022 roku. Po intensywnych dyskusjach z najważniejszymi wystawcami, partnerami targów oraz ze stowarzyszeniami branżowymi podjęto tę decyzję. Mimo wszystko w zaplanowanym czasie odbyła się elektroniczna wersja targów R+T digital. Na potrzeby branży stworzono bezpieczną platformę, która umożliwiła wystawcom swobodny kontakt online. Dzięki temu możliwa była wymiana informacji między producentami i gośćmi.

Targi dla zwiedzających – organizacja wyjazdu

Targi w Niemczech od dłuższego czasu szczycą się znacznym powodzeniem i zainteresowaniem gości i wystawców. Jest to ważne wydarzenie dla osób śledzących najnowsze technologie w branży osłon przeciwsłonecznych, bram, markiz, drzwi a także wielu innych. Systematycznie co trzy lata wystawcy z wielu krajów gromadzą się, żeby zaprezentować innowacyjne rozwiązania w branży. Mimo wszystko wyjazd na tego typu wydarzenie może być kłopotliwy, z tego powodu można skorzystać z propozycji firm organizujących tego typu wyjazdy. Może z tego skorzystać zarówno odwiedzający, jak i producent. Dzięki temu można być pewnym, że najdrobniejsze szczegóły wyjazdu będą odpowiednio zaplanowane od początku do końca. Dzięki temu wystawca może skupić swoją uwagę na prezentacji produktu, a nie na organizowaniem dojazdu czy pobytu.

Co należy o skupie złomu?

24 grudnia 2021