Parkiet taneczny w domowych warunkach to z pewnością był ciekawy temat w czasie pandemii. W obliczu zamkniętych klubów, ludzie częściej widywali się w domowych warunkach. Zatem imprezy oficjalnie nie miały miejsca, natomiast nieoficjalnie ludzie mogli się wzajemnie odwiedzać.

Warunki domowe przeważnie są skromniejsze niż możliwości knajp. Jednak kreatywne głowy potrafiły organizować w nich nawet parkiet do tańczenia. Jeśli posiada sie wystarczającą powierzchnią, tylko wyobraźnia może być limitem w budowaniu rozwiązań.

Czym się kierować wybierając parkiet?

Domowe sale taneczne to alternatywa nie tylko dla konspiracyjnych spotkań towarzyskich w okresie pandemicznym. To także wygodna sprawa dla wszystkich fanek tańca. Zwolenników nauki różnych rodzajów tanecznych przybywa z każdym rokiem. Wraz z ich liczbą wzrasta popyt na infrastrukturę, gdzie mogliby trenować. W przypadku gdy mamy odpowiednio dużo przestrzeni w mieszkaniu, organizacja takiego miejsca wydaje się dobrym pomysłem.

Trzeba być świadomym, że jest to wyzwanie czasochłonne. Żeby wszystko tworzyło spójną całość konieczny jest projekt oraz inwestycja w postaci czasu i pieniędzy.

Aktywność ta startuje od zbadania miejsca, gdzie ma być położony parkiet. Następnie trzeba naszkicować i dostosować części do aranżowanego pomieszczenia. Wybór parkietu zależy od kilku kwestii – żadnej z nich nie powinno się pomijać.

Przede wszystkim typ parkietu będzie zależał od tego, czy jest on kładziony z myślą o użytkowniku prywatnym, czy też masowym.

Szkoły tańca czy domy kultury powinny brać pod uwagę ryzyko większej eksploatacji podłogi w Gdańsku. Dlatego myśląc o parkiecie, istotne jest aby określić jego wytrzymałość. Innym ważnym aspektem jest typ podłoża, na które kładzie się parkiet. Na przykład w momencie gdy pod parkietem jest beton powinno się zakupić piankę amortyzującą. Szczególnie w przypadku upadków może się ona okazać gamechangerem.

Styl miejsca powinien być uwzględniany gdy wybiera się parkiet. Przy różnych gatunkach tańca sprawdzają się różne konstrukcje. Jeśli parkiet ma być używany do indywidualnego treningu tańca, standardowy parkiet wystarcza w zupełności. Warto jednak być świadomym, że istnieją idealnie wypłaszczane, bądź też antypoślizgowe podłogi.

Specjalista prawdę ci powie – jak ułożyć parkiet w domu?

Są różne metody montowania parkietu. Często wykorzystuje się jednostronnych taśm PCV. Występują również specjalne maszyny, które pomogą kleić podłogę. Niektóre odmiany desek można samodzielnie ściągać i zakładać przy pomocy klucza nasadowego.

Jeśli nie czujemy się pewni w tej kwestii można skontakować się z ekspertem. Pracownicy dedykowanych sklepów pomogą nam nie tylko wybrać parkiet, ale także go zamontować.

Dostarczą nam też wskazówki dotyczące pielęgnacji podłogi. Konserwacja tego typu powierzchni znacznie przyczynia się do utrzymania ich w dobrej kondycji i wydłuża ich żywotność.