Balustrada to ważny element używany w celu zabezpieczenia schodów, tarasu, balkonu. Te wykonane ze szkła całkiem niedawno były stosowane zwłaszcza w biurowcach, urzędach czy galeriach. W obecnej chwili balustrady szklane bardzo często pojawiają się także w prywatnych domkach, gdzie zapewniają uzyskanie ciekawego rezultatu. Balustrady szklane rewelacyjnie korespondują z różnorodnymi trendami architektonicznymi a także aranżacjami wnętrz. Nie zasłaniają pięknych wyjść stylizacyjnych, powiększają optycznie przestrzeń, a prócz tego są niezwykle wytrzymałe i bezpieczne. Mogą być tworzone z pochwytem drewnianym albo aluminiowym. Ekstra obramowanie upiększy proste i zimne płyty a także podkreśli komponenty takie jak fasada, schody czy posadzka.

Co to takiego szklana balustrada?

Balustrada szklana to dzisiejszy komponent wykończenia wnętrz, skonstruowany ze szkła hartowanego. Możemy wybierać spośród balustrad samonośnych, balustrad na szynie jak i wykonanych w stalowej ramie.

Balustrady samonośne są wykonane od początku do końca z pasów szkła. Tego typu rozwiązanie jest jednak drogie oraz wymaga zrealizowania kompleksowych prac budowlanych: balustradę montuje się w większości przypadków bezpośrednio do sufitu za pomocą specjalnie dobranych łączników.

Balustrada na szynie to często preferowana opcja biorąc pod uwagę bezproblemowy sposób montażu i opcję wykończenia przy wykorzystaniu użyciu przeróżnych materiałów. Pośród komponentów wykończeniowych tego typu balustrad natrafimy barierki wykonane z drewna lub stali, co pozwala dopasować ich design do wystroju pomieszczenia.

Kolejnym, chętnie stosowanym rozwiązaniem jest wykorzystanie balustrad w stalowej ramie. Istnieje dużo wzorów, dzięki czemu możemy dostosować je do wyglądu pomieszczenia, tarasu oraz balkonu. Stalowa rama wzmacnia wytrzymałość balustrady na złośliwe czynniki zewnętrzne. 

Balustrady szklane – dlaczego warto stosować?

Balustrady szklane posiadają sporo pozytywnych stron równocześnie w materii stylistyki, bezpieczeństwa, a także funkcjonalności. Dzięki takim szklanym balustradom każde pomieszczenie będzie wyglądało na w większym stopniu przestrzenne. Przezroczystość barierek pozwala również na bardziej wartościowe oświetlenie wnętrz, nie hamując promieni słońca i światła sztucznego z lamp czy kinkietów. Właściwie dobrane szklane barierki nadają wystrojowi nowoczesny wygląd, a szkło wpisuje się w praktycznie każdą stylistykę. Takie rozwiązanie pasuje do pomieszczeń wykończonych betonem, klinkierem, kamieniem, kaflami, czy nowoczesną tapetą lub ścianą pomalowaną na jakikolwiek odcień.

Balustrady szklane  w Warszawie to wyśmienite rozwiązanie do domku, biura czy też sklepu. Szkło jako produkt w architekturze, jest niezwykle szlachetne. Przynosi na myśl prostotę i komfort zarazem.

Balustrady szklane charakteryzuje prostota i przezroczystość powierzchni, {dzięki czemu dostajemy gwarancję, iż taka poręcz nie hamuje padającego przez nią światła. Każde pomieszczenie natychmiast staje się jaśniejsze. Prowadzi to również do optycznego zwiększenia przestrzeni oraz zmiany perspektywy planu widokowego. Dlatego barierki szklane rewelacyjnie sprawdzają się w domkach z krajobrazem na góry bądź mieszkaniach z tarasami na strzelistych piętrach budynku. Z wykorzystaniem takiego rozwiązania na tarasie budynku czy restauracji albo biura, otrzymujemy wiele więcej widoku na las, miasto, ulicę czy ogród, niż przy użyciu tradycyjnych barierek.

Szklana poręcz jest delikatnym zespoleniem ergonomii i delikatności. Kolejną szklanych balustrad jest prostota w utrzymaniu. Wystarczy posiadać płyn do szkła oraz ściereczkę albo ręcznik papierowy. Jedno przetarcie barierek powoduje wymycie ich do czysta oraz odzyskanie blasku nowości.

Balustrady szklane nie są jednak bez wad. Po pierwsze, zrażać może ich cena, która jest nieco większa niż w przypadku zwyczajnych balustrad szklanych. Bierze się ona z dobrej jakości produktu, gdyż hartowanie szkła wymaga ogromnych nakładów czasu i pracy. Drugą wadą jest fakt, iż banalnie na nich zauważyć wielorakiego typu zanieczyszczenia. Co prawda, ich wyczyszczenie jest bezproblemowe, jednak może to przeszkadzać osobom wyczulonym na tym punkcie. Ostatnią kwestią jest transparentność typowych paneli szklanych, a to może limitować prywatność na balkonie bądź patio. 

Balustrady szklane Warszawa – jak zdecydować się na wykonawcę? 

Zanim zdecydujemy się na szklaną balustradę wskazane jest przyjrzeć się producentom, aby wybrać takiego, który zrealizuje wszystkie nasze wymagania. W Warszawie znajdziemy wielu dostawców. Szukając wykonawcy należy skupić uwagę na jakość proponowanych produktów, dbałość o detale czy posiadane wzornictwo.