Kiedy chcesz, by twój balkon wyglądał znakomicie, musisz zastanowić się nad doborem odpowiedniej balustrady. Szklane produkty tego rodzaju są coraz bardziej powszechne; decyduje się na nie coraz więcej osób. Należy zatem wyjaśnić, z jakiego powodu warto wybrać ten materiał i czy posiada jakieś znaczne mankamenty. 

Czym charakteryzują się szklane balustrady

Przede wszystkim musisz wiedzieć, że balustrady szklane warszawa zostały wykonane ze szkła hartowanego, które jest o wiele mocniejsze od tradycyjnego. W związku z tym wszelkie obawy na temat wytrzymałości całej konstrukcji są zupełnie bezpodstawne. Ponadto balustrady szklane wyglądają niezwykle elegancko i gustownie – nie można odmówić im uroku. Pasują do niemal wszystkich rodzajów balkonu. 

Zalety szklanych balustrad

Charakteryzuje je odporność na nieprzyjemne warunki atmosferyczne – pod tym względem są w zasadzie niezniszczalne. Miłośnikom porządku na pewno spodoba się także fakt, że ich konserwacja jest niezwykle banalna; aby Twoja balustrada szklana była czysta, powinieneś po prostu przetrzeć ją mokrą szmatką. Oczywiście opcją jest także stosowanie płynu do mycia szyb. 

To musisz wiedzieć

Balustrady szklane nie są jednak rozwiązaniem bez skaz. Przede wszystkim odstraszyć może ich cena, która o wiele przekracza kwotę, jaką trzeba uiścić za inne materiały stosowane do produkcji balustrad i ogrodzeń. Poza tym, choć konserwacja jest prosta i przyjemna, to widać na wszystkich elementach każdy, nawet najmniejszy brud, co może denerwować. Sceptycy tego rozwiązania mówią ponadto, że szklana balustrada nie gwarantuje żadnej prywatności.