Po wybudowaniu domu przychodzi czas na urządzanie wnętrz. W takiej sytuacji jednym z istotniejszych wyborów z jakimi styka się właściciel jest wybór odpowiedniej, długowiecznej podłogi. Warto pamiętać, że jest to zakup na lata i opłaca się postawić na jakość i trwałość na pierwszym miejscu. Podłoga poza trwałością musi być łatwa do czyszczenia, a jednocześnie sprawiać, że wnętrze wygląda przytulnie. Są to powody, dla których należy postawić na podłogi z drewna. Ten rodzaj podłóg warto także położyć w kuchni, oczywiście nie zapominając o właściwej pielęgnacji. Po zamontowaniu podłogi warto również drewno zaimpregnować odpowiednimi środkami. Jest to dobre rozwiązanie dla osób kochających drewno, a nie przepadającymi za tradycyjnymi płytkami. Nie ma znaczenia czy mieszkamy w niewielkiej miejscowości, czy w dużym mieście jak Warszawa, Poznań, Wrocław, Gdańsk, Gdynia lub okolice Trójmiasta. Można poszukać godnego zaufania producenta podłóg z drewna, charakteryzujących się ładnym wyglądem i dużą trwałością. Cenieni producenci posiadają najlepszej jakości produkty, które będą cieszyły oko przez wiele lat. Gdzie szukać doskonałych podłóg z drewna? Jakiemu producentowi zaufać??

Źródło: Dom i styl – podłogi drewniane w Gdańsku

Boen – wieloletnia tradycja

Firma Boen jest producentem podłóg z drewna mogącym poszczycić się wieloletnią tradycją. Jej korzenie sięgają XVII wieku. Dzisiaj jest to jeden z głównych dostawców na rynku, mający swoje filie w ponad 50 krajach na całym świecie. Jednym z najważniejszych wyrobów tego producenta jest jodła francuska. Szczególnie cenią ją sobie architekci, oraz projektanci wnętrz. Poza tą odmianą, firma Boen posiada wyjątkowo szeroką gamę kolorystyczną od jasnych, do bardzo ciemnych. Wybór jest szeroki, również jeśli chodzi o odcienie. W ofercie są podłogi olejowane, a także lakierowane. Szczególnie polecana jest podłoga, która zdobyła liczne nagrody dzięki wykończeniu innowacyjnym lakierem. 

Tarkett – lider w nowoczesnych rozwiązaniach

Jest to producent, który na pewno zrewolucjonizował gałąź podłóg z drewna, a to dzięki desce Lindermana. Jest to połączenie parkietu, oraz parkietu wielowarstwowego. Zastosowanie tej techniki umożliwia zapobieganie obkurczaniu się drewna, co jest normalnym procesem. Tarkett jest posiadaczem zakładów produkcyjnych niemalże na całym świecie, co sprawia, że jest liderem w świecie drewnianych podłóg. W swoim asortymencie producent umieścił poza podłogami drewnianymi również winylowe i laminowane. Kiedy nie ma możliwości zastosowania desek o standardowej grubości, Tarkett wprowadził do swojego asortymentu deskę fornirowaną. W ofercie producenta jest dużo opcji kolorystycznych od niemal białych, aż po całkiem ciemne. 

Abaro ekologiczne rozwiązania

Ten ceniony producent podłóg drewnianych w swojej ofercie ma także produkty, które szczególnie przypadną do gustu osobom które cenią troskę o środowisko naturalne. Abaro swoje podłogi impregnuje ekologicznymi i naturalnymi olejowoskami tłoczonymi z lnu ostu lub słonecznika. Abaro posiada także duży wybór wybarwień, szerokości deski, i grubości. Producent stworzył dwie najważniejsze linie produktów- klasyczną i Old Collection. Linia klasyczna wyróżnia się się wykończeniem z użyciem przyjaznych dla zdrowia wosków roślinnych. Idealnie impregnują drewno, a jednocześnie pozwalają mu oddychać. Umożliwia to przyszłym właścicielom podłóg stosować prace konserwacyjne lub naprawiać niewielkie ubytki we własnym zakresie. Seria Old Collection to gama podłóg ręcznie postarzanych, które na końcu procesu produkcji impregnowane są odpornymi olejami. Użyte składniki są w pełni przyjazne dla zdrowia i otoczenia. W tym przypadku wszystkie partie desek mają swój jedyny, niepowtarzalny wygląd. Nie ma dwóch identycznych partii. Seria ta może także nieznacznie zmieniać swój kolor aż do sześciu miesięcy po montażu. 

Tradycja rodzinna w podłogach drewnianych – Dąbex 

Dąbex jest czołowym polskim producentem podłóg. To firma rodzinna z niemal 60 letnią tradycją. W swoim asortymencie posiada zarówno parkiety lite, jak również parkietowe czy przemysłowe. Przedsiębiorstwo może także poszczycić się szczególną dbałością o środowisko, szczególnie troszcząc się o równowagę lasów. Drewno, które wykorzystywane jest do robienia podłóg zostało pozyskane w sposób jak najmniej zaburzający   równowagę leśnego ekosystemu. Producent oferuje rozbudowaną gamę kolorystyczną drewna, a także ma w swoim asortymencie produkt szyty na miarę, czyli jodłę francuską. Jest to podłoga produkowana na specjalne życzenie, przez co czas oczekiwania na gotowy produkt może się nieco wydłużyć. Poza tym wyjątkowym produktem do wyboru jest również parkiet lity, jodła klasyczna, parkiet dwuwarstwowy, mozaika przemysłowa, oraz deska dwuwarstwowa.

Producent z Polski – Jawor parkiet

Jawor jest przedsiębiorcą będącym na rynku polskim już od 25 lat. Jej asortyment wyróżnia się dużym wyborem parkietów i desek dwuwarstwowych, które są wyjątkowo odporne na odkształcenia. Aby zapewnić świetną trwałość swoich wyrobów, producent pokrywa swoje deski aż ośmioma warstwami lakieru, lub trzema warstwami olejowosku. Podłogi tej firmy charakteryzują się ponadprzeciętną trwałością, a także dbałością o każdy szczegół. 

Kaczkan – lider w deskach dwuwarstwowych

Kaczkan jest producentem polskim, będącym na rynku od 30 lat. Jego flagowym produktem jest deska dwuwarstwowa. W swojej ofercie posiada urozmaiconą gamę kolorystyczną, oraz rozmaite wykończenia. Przedsiębiorstwo bardzo dba o poszanowanie środowiska naturalnego, równocześnie troszcząc się o najwyższą trwałość swoich produktów. Drewno, które jest przeznaczone do produkcji podłóg spełnia najważniejsze normy zarządzania zasobami naturalnymi, oraz posiada wszelkie certyfikaty potrzebne przez UE.