Z całą pewnością pompy ciepła słupsk i ich rozpoznawalność ciągle idzie do góry. Taki sposób na ogrzewanie jest ekologiczny, co wyjątkowo przekonuje Polaków do używanie ich. Parę lat temu w Polsce zostało zakupionych 56,5 tysięcy takich pomp. Specjaliści z POORTPC {obliczyli|oszacowali], że rynek pomp ciepła które służą do centralnego ogrzewania wzrósł w 2020 roku o 77 procent w porównaniu do 2019 roku.

Pompy ciepła – komu odradzamy?

W sklepie znajdziemy parę typów pomp ciepła. Niżej możesz zobaczyć jakie to są.

Pompy wodne – co należy o tym wiedzieć?

Bezsprzecznie przez stały dostęp do wody jesteśmy w stanie normalnie funkcjonować każdego dnia. Bardzo często aby mieć wyżej wspomniany dostęp niezbędne jest zastosowanie pompy wodnej, która ją doprowadzi do miejsca zamieszkania bądź ogródka. W sklepach odszukamy wiele rodzajów takich urządzeń. Takie pompy znajdują zastosowanie w wielu typach instalacji, są one używane na przykład do: zaopatrzenia w wodę poprzez przepompowywania wody czystej a także brudnej ze studni, basenów i innych zbiorników naturalnych oraz sztucznych. Niemniej jednak o pompy wodne powinno się dbać, oraz trzeba liczyć się z faktem że regeneracja pomp może być potrzebna.

Pompy hybrydowe – co należy o nich wiedzieć?

Pompy hybrydowe, które nazywane są także pompami gruntownymi, są ciekawą alternatywą. Stosuje się je wtedy, gdy lustro wody znajduje się wysoko a sama instalacja wodociągowa ma być zamontowana tanio. Te pompy są samozasysające a także bardzo chętnie wybierane są aby zasilić domki letniskowe, bądź systemów podlewania ogrodu oraz wypompowywania deszczówki. Dodatkowo modele które są wydajniejsze bez wątpienia można wykorzystywać również w celach przemysłowych czy również do tłoczenia wody którą wykorzystamy na potrzeby  spożywcze w domu. Jednakże pamiętaj, aby dobrze o nią dbać oraz ją pielęgnować w innym wypadku remont pomp może być konieczny.

Powietrzna pompa ciepła – co warto o nich wiedzieć?

Popularność takich pomp jest coraz to większe, ze względu na to, że na samym początku nie trzeba w nie wkładać dużo pieniędzy. Ich źródłem ciepła jest powietrze które pobiera się z zewnątrz. Dzieli się na typu powietrze-powietrze a także powietrze-woda. Pompę powietrzną można używać niemalże w każdych okolicznościach. W tym wypadku konieczne jest wyposażenie nieruchomości w inne źródło ogrzewania, które będzie mogło wspomagać pracę pompy lub ją zastępowało wtedy, kiedy różnice temperatur w środku będą największe. Zalecane jest łączenie pompy powietrznej z układami niskotemperaturowymi.