Szeroki wybór

Bardzo istotną rzeczą podczas urządzania domu lub mieszkania jest na pewno wybór podłogi do poszczególnych pokoi. Rodzajów jest bardzo dużo, zaczynając od wykładzin, a skończywszy na kafelkach. Co bardziej wymagające osoby, które w szczególności doceniają tradycyjne rozwiązania, na pewno skupią się jednak na drewnianych podłogach. Zawsze stoi się wtedy przed wyborem: zdecydować się na parkiet czy panele siedlce?

Istota pielęgnacji

Zanim przejdziemy do poszczególnych wad i plusów obu alternatyw, trzeba położyć duży ciężar na fakt, że niezależnie od tego, czy wybierzemy panele, czy parkiet, powinniśmy zaopatrzyć się w lakier do podłogi. Jest to klucz do odpowiedniej pielęgnacji drewna, znajdującego się pod naszymi stopami.

Co wybrać?

Parkiet jest rozwiązaniem znacznie droższym, ale przy tym niezwykle trwałym. Cena paneli może być nieco bardziej optymalna, ale tutaj musimy zdawać sobie sprawę z niezbyt dobrej akustyki oraz tego, że panele są dużo mniej wytrzymałe, przez co mogą wystarczyć na kilka lat mniej. Warto zatem podjąć wybór na podstawie ilości pieniędzy, jakie posiadamy na ten zakup oraz wymagań w kwestii prezencji oraz trwałości. Trzeba również pamiętać, że parkiet jest bardziej wymagający względem podłoża, na którym się znajduje.