Jakie okna zamontować?

Otwory okienne z drewna to okna starego typu, jakie trzeba powymieniać na okna nowej generacji. Prawda? Tak, choć nie zupełnie. Można w dzisiejszych czasach zaobserwować znaczny wzrost popytu okien drewnianych. Czy to właściwy wybór?

Wygląd i użyteczność

Okna drewniane same w sobie nie są złe, ale kiedy decydujemy się na tego rodzaju rozwiązanie, jest to związane przede wszystkim z osobistymi preferencjami estetycznymi. Okna drewniane wymagają bowiem zdecydowanie więcej zabiegów pielęgnacyjnych, by utrzymać je w dobrym stanie mimo że oferują całkiem niezłe właściwości na przykład w przypadku szczelności i izolacji cieplnej, są one drogie mimo wszystkich ich zalet.

Lepszym i bardziej ekonomicznym rozwiązaniem są okna plastikowe, jak również okna z aluminium, mimo że to jest osobny temat. Okna plastikowe są niedrogie i wytrzymałe, a jeśli poszukujemy większej estetyki, ponieważ nowoczesny minimalizm typowych okien nie spełnia oczekiwań, można zakupić okna ze specjalnymi okleinami imitującymi drewno. Zastosowanie tego rodzaju rozwiązań podnosi koszt okna jedynie o minimalną kwotę.

Chcesz wiedzieć więcej na temat okien? Poczytaj na: okna Mińsk Mazowiecki, okna grodzisk mazowiecki oraz: okna Pruszków