Najbardziej irytują w lecie. Insekty mają wtedy najlepszy moment na rozmnażanie się i przy okazji drażnienie ludzi. Brzęczą, gryzą i wszystkim przeszkadzają. Potrabią być jak hydra – na miejsce jednego zabitego przylatuje następne pięć. Można spotkać różne sposoby walki z nimi – od naturalnych do chemicznych rozwiązań. Wykorzystuje się różne lepy i pułapki, w drzwiach i oknach instaluje się moskitiery we Wrocławiu. Wrocław, Białystok czy Praga – problem dotyka niemal wszystkich zakątków na naszej szerokości geograficznej. Jakie są najlepsze sposoby radzenia sobie z insektami?

Uciążliwe insekty – popsują ci grilla?

Kiedy na dworze jest słonecznie aż chce się żyć. W okresie od kwietnia do września chętnie spotykamy się z przyjaciółmi na świeżym powietrzu. Ogródki działkowe, stoliki z parasolkami w pubach, zalewy – wszystko to tętni życiem. Latu towarzyszy woń grilla. Ale nie jedynie. Towarzyszy mu często brzęczenie komarów i innych owadów. Potrafią one odebrać całą przyjemność z takich spotkań towarzyskich. Można je jednak zwalczać.

W lecie w sklepach rośnie popyt na różnego rodzaju spraye, żele czy specyfiki, których zadaniem jest odstraszanie komarów i innych owadów. Nasza krew jest wabiąca dla tych latających prześladowców. Wielokrotnie udało się dowieść, że sklepowe preparaty są skuteczne. Co prawda ich zapach nie jest najpiękniejszy, ale ich działanie potrafi zagwarantować spokojnie przeżytego grilla czy wypad za miasto.

Są również domowe sposoby odstraszania insektów. Owady, a szczególnie komary są bowiem bardzo czułe na zapachy. W związku z tym wszelkie intensywne zapachy je odpychają. Mowa o cytrynie, cebuli czy czosnku. Także rośliny doniczkowe lub olejki eteryczne wychodzą obronną ręką ze starć z tym letnim przekleństwem.

Owady przeszkadzają w domu? Pozbądź się ich!

Otwarte okna i drzwi to podstawa w lecie. Gorąc lejący się z nieba bywa trudny do zniesienia w zamkniętych pomieszczeniach. Szkopuł w tym, że wraz ze świeżym powietrzem, do naszych mieszkań wpadają również komary i spółka. One również szukaja cienia. Co więcej po zmroku wabi je światło i woń ludzkiej krwi.

Jednym z rozwiazań walki sobie z insektami są różnego typu pułapki na owady. Można je kupić w większości sklepów. Zazwyczaj przyciągają one robactwo swoim zapachem, a potem skutecznie uziemiają. Tego typu wabikami są np. lepy – wykorzystuje się je przeważnie do łapania much, jednak sprawdzają się też w przypadku innych owadów.

Sposobem, które nie pozwala owadom dostawać się do pomieszczeń są moskitiery. Wrocław może posłużyć tu za przykład. Jest to sporych rozmiarów miasto, gdzie występuje stosunkowo wysoki poziom wilgotności powietrza. Są to warunki pefekcyjne do rozwoju różnych insektów. W związku z tym moskitiery umożliwiają normalne funkcjonowanie Wrocławianom. Przynajmniej w domu pozwalają odetchnąć od uciążliwych stworzeń.