Wesele jest dużym przeżyciem – nie tylko dla pary młodej jak i dla gości. Zazwyczaj w sytuacji, gdy jesteśmy zaproszeni na wesele to od razu pojawia się w naszej głowie pytanie – jak się ubrać? Jak wyglądać dobrze na weselu przyjaciół lub kogoś z rodziny? Kobiety w tej materii z reguły są w gorszej sytuacji, gdyż dobór stroju dla płci pięknej jest bardzo duży. Kombinezony, suknie, sukienki, spódniczki i wiele wiele innych, a zwłaszcza buty. Ale czy jest to równoznaczne z tym, iż mężczyźni mają utrudnione zadanie?

Tradycja a może coś odrobina szaleństwa?

Wesela to jednak uroczystości, bądźmy szczerzy, z reguły klasyczne. W związku z tym często pojawia się pytanie – “czy można pójść w tym na wesele”? Kiedyś taka rozterka pojawiała się tylko wśród kobiet, gdyż klasyczny męski strój na wesele, to po prostu garnitur. Tak pozostało do dnia dzisiejszego, lecz na szczęście, pojawiło się na rynku odzieżowym w tym zakresie kilka udoskonaleń – wszystko zależy od tego co kto lubi i w czym komfortowo się czuje. Nie ma już przymusu, żeby garnitur był tylko czarny. Aktualnie może być on równie dobrze szary, granatowy a nawet bordowy. I będzie to dobrze wyglądać. W ten sposób panowie mogą połączyć klasykę z przejawami nowej mody.

Jakie elementy można ze sobą łączyć a czego się wystrzegać .

Wariantów ubioru jest wiele i są kwestią upodobań. Ale warto zapamiętać, czego pod żadnym pozorem nie ubierać:
zupełny zakaz jeansów – nie ma o tym mowy! Nawet jeśli może się wydawać, że świetnie prezentują się z białą koszulą i marynarką.
koszule z krótkim rękawem – może jest to niesprawiedliwe wobec panów, ponieważ kobiety, w trakcie wesel w gorące dni, mają krótkie sukienki lub suknie bez pleców. Jednak to nie to samo – męska koszula z krótkim rękawem nie jest aż tak elegancka – i wygląda zbyt “luzacko”
Kiedyś panowała zasada o tym, żeby nie ubierać czarnego garnituru – ale w dzisiejszych czasach w tym zakresie dużo się zmieniło – coraz częściej pan młody wybiera inny kolor niż czerń – stąd też zasada nie sprawdza się w dzisiejszych czasach.

Jakie są plusy posiadania garnituru, który będzie uszyty na miarę?

Garnitury szyte na miarę bardzo często kojarzą się z luksusem. Wiele osób bowiem twierdzi, że nie stać ich na taką przyjemności. Jednak, że jest to opinia która narodziła się w czasach, kiedy większość panów na tego typu okazje, zaopatrywała się w sklepach odzieżowych. Jednak aktualnie, ceny na półkach sklepowych, szczególnie odzieżowych, są bardzo duże. W związku z tym, koszt garnituru uszytego na miarę nie wydaje się już aż tak wysoka, a wręcz przeciwnie. Komfort noszenia jest zdecydowanie wyższy, ponieważ krawiec przygotuje idealnie skrojony strój i idealnie dopasuje materiał. Co sprawi, że zakładając taki garnitur, możemy poczuć się jak w drugiej skórze. A wybierając się na wielogodzinną imprezę, najbardziej istotny, elementem jest nasza wygoda.