Bez wątpienia dla dużej liczby osób podmiana typowego kominka za pomocą kominka gazowego to idealne a także i wygodne wyjście. Jeśli nie jesteś całkowicie przekonany, że jest to rozwiązanie wskazane dla Twojego domu, popatrz na nasz test, w którym spostrzeżesz wiele ważnych wiadomości o kominkach gazowych.

Co takiego należy naszykować pod kominek gazowy?

Konieczne jest, aby do miejsca gdzie stoił kominek doprowadzić instalację gazową. Ma to być rura, o średnicy wynoszącej trzy czwarte cala. W ewentualności można również zagospodarować miejsce na butlę z gazem jeżeli kominek będzie zasilany przez propan-butanem. Ponadto w okolicy zaplanowanego kominka powinno się zainstalować gniazdo elektryczne o mocy wynoszącej dwieście trzydzieści V oraz przewidzieć miejsce na skrzynie techniczną z automatyką, której wymiary muszą wynosić 20x30cm. Skrzynka może być też zamontowana w obudowę kominka gazowego.

Plan instalacji gazowej – jest niezbędny?

Zgodnie z obowiązującymi przepisami wszystkie urządzenia gazowe i instalacja gazowa potrzebuje pozwolenia na budowę, w sytuacji, gdy kominek zasilany gazem nie był uwzględniony w dokumentacji technicznej, a chcemy go dorobić, to w takim razie należy przewidzieć projekt zamienny w tym zakresie. Najczęściej projekt budowli ma już zawarty projekt instalacji gazowej. Nie zapominaj, że rozbudowa instalacji nie potrzebuje nowego projektu. Niemniej jednak, wyżej wymienione przeróbki powinny być przepisane na oryginalny projekt.

Kominek gazowy niesie za sobą wyjątkową wygodę użytkowania

Niewątpliwie dzięki zamontowaniu kominka gazowego będziesz w stanie osiągnąć wysoką jakość użytku. Wielkim plusem jest to, że nie wymaga on  regularnego przecierania szyb kominka, która na ogół jest zabrudzona przez sadzę, popiół a także dym. Dokładnie tak samo jest z czynnością, którą jest wkładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy potrzebuje o wiele mniej obsługi, co jest jego ogromnym plusem i dzięki czemu dużo osób ecyduje się na jego zamontowanie. Należy również dodać, że jeśli użytkujesz kominka jedynie od czasu do czasu to kominek gazowy staje się z pewnością najlepszym rozwiązaniem dla Twojego domu. Kominek gazowy można włączyć  w dowolnym momencie, nie potrzeba do tegożadnych ani  wyjątkowych  przygotowań.

Kominek gazowy wywołuje ogromną wygodę użytkowania

Bez wątpienia dzięki zainstalowaniu kominka gazowego będziemy w stanie uzyskać najlepszą jakość wygody. Wielkim plusem jest fakt, iż nie trzeba  częstego czyszczenia szyb kominka, która często jest zabrudzona przez sadzę, popiół oraz dym. Podobnie jest z czynnością, którą jest dokładanie drewna do paleniska. Kominek gazowy potrzebuje o wiele mniejszych nakładówj obsługi, co jest jego ogromną zaletą i dzięki temu wiele osób decyduje się na jego zamontowanie. Można również mieć na uwadze, że jeżeli używasz kominka  tylko od czasu do czasu to kominek gazowy jest bez wątpienia najlepszym wyborem dla Twojego domu. Kominek gazowy można włączyć  w każdej chwili, nie wymaga to długich przygotowań.

Kominek gazowy charakteryzuje się wspaniałym  designem!   

Zdania o ogniu w kominku gazowym są nie jednoznaczne. Część użytkowników kominków preferuje oglądać tradycyjne skaczące iskry. Istnieją  jednak tacy, którzy sądzą, iż ogień w kominku gazowym nie jest gorszy niż ogień w kominku tradycyjnym. Dobrze ułożone fragmenty dekoracyjne kształtują ogień w taki sposób, aby wyglądał on, jak ten z klasycznego kominka.Jak mają się aspekty finansowe kominków gazowych?

Z pewnością kupno kominka gazowego jest dużym nakładem finansowym. Powinno się liczyć z faktem, że można wydać na kominek gazowy kwotę kilkudziesięciu tysięcy złotych. Niemniej jednak sukces, jaki przyniesie, na pewno jest warta zapłacenia tej sumy funduszy. Taka cena zmniejsza ponadto rzadsza konieczność remontów instalacji gazowej, oraz mycia przewodów kominowych. Z kominkami gazowymi związany jest minimalny poziom serwisu i obsługi.

Kominek gazowy jest to wyjątkowydesign

Kominki gazowe oprócz tego, że są perfekcyjnym źródłem ciepła, są również perfekcyjny składnik ozdobny każdego wnętrza. Zarówno tego w stylu nowoczesnym, jak i w stylu tradycyjnym. Konfiguracje z kominkiem gazowym dają dużo możliwości wystylizowania wnętrza. Głównie ponieważ zajmują mało miejsca, można je  dodatkowo zabudować w ścianę, nawet tę narożną, dzielącą  oba pomieszczenia. Kominki takie mogą posiadać bardzo dużą szybę, pozwalającą im na szersze możliwości oglądania ognia.