Tworząc nasze nowe pomieszczenie, takie jak salon lub sypialnia naturalne jest, że pragniemy, aby było dla nas miejscem, w którym zaznamy relaksu i spokoju po całym dniu. Kominek gazowy w każdym wnętrzu sprawdzi się dobrze, gdyż jest stylowym dodatkiem, dodającym charakteru i klasy. Możliwość obserwowania płonącego ognia, który ogrzewa nasze mieszkanie lub dom zawsze zapewnia wyjątkowo magiczną atmosferę.

Na co zwrócić uwagę, aby zarówno dobrze wyglądał, oraz był bezpieczny i dobrany do naszych potrzeb?

Jak rozpocząć swoją przygodę z wolnostojącym kominkiem gazowym?

Kupno idealnego do swojego wnętrza urządzenia to nie koniec naszych zmagań. Pełen sukces osiągniemy w momencie, kiedy bezbłędnie przeanalizujemy całą operację od A do Z. Nie zapominajmy, iż ważne jest kompleksowe przygotowanie. Przed tym, gdy zdecydujemy się na kupno kominka pamiętajmy, aby miejsce w którym będzie stał było kompleksowo uszykowane na jego zamontowanie. Tak przedstawia się lista rzeczy, jakie należy zrobić zanim kupimy kominek:

  • Doprowadzenie instalacji gazowej, do odpowiedniego miejsca – tam, gdzie stanie nasz nowy kominek, z oczywistych względów musi pojawiać się też instalacja gazowa.
  • W świetle prawa, każde urządzenie gazowe objęte jest koniecznością posiadania zezwolenia na budowę. Jeśli jednak jest to nagła zmiana, powinna być uwzględniona na aktualnych dokumentach. Projekt instalacji gazowe powinien być elementem projektu budowlanego.
  • Odpowiednie doprowadzenie rur z gazem i starannie wymierzona średnica rury (powinna ona wynosić maksymalnie 3-4 cale).
  • Szczegółowe przygotowanie komina (jeśli jest takowa konieczność – pamiętajmy, że kominek może zostać zaimplementowany bez udziału komina w całym procesie. Wówczas jednak należy zatroszczyć się o odpowiednią wentylację przy pomocy przewodu) – tym powinni zająć się zatrudnieni przez nas fachowcy.

Wyżej wymienione punkty, początkowych przygotowań są niezwykle istotne. Kilka z nich możemy zrobić sami, jednak zazwyczaj przedstawione przykłady są robione przez profesjonalistów.

Design + wygoda

Kiedy wybieramy takie rozwiązania należy się kierować nie tylko indywidualnym poczuciem stylu, ale również funkcjonalnością. Przez to, jak szybko rozrasta się branża wolnostojących kominków gazowych dostępna jest cała gama wzorów do wyboru. Mamy możliwość bez najmniejszych kłopotów dopasować wygląd urządzenia do osobistych potrzeb oraz naszego pokoju. Każdy jest w stanie wybrać coś dla siebie. Dzięki temu mamy zarówno ogrzane, jak i rewelacyjnie prezentujące się wnętrze. Kolejnym plusem jest, wygoda, jaką daje nam korzystanie z takiego rozwiązania jest nieoceniona. Nie musimy bowiem sprzątać pyłu i martwić się o brudną od sadzy posadzkę. Możemy zapomnieć o obowiązku dokładania drewna, wystarczy włączyć dopływ gazu i podziwiać piękno płonącego ognia. Dodatkowo czeka na nas dużo wariantów, te odpalane klasyczne i te, które można odpalić przy pomocy pilota. Jest to idealne rozwiązanie dla osób, które od zawsze marzyły o komfortowym i urokliwym pomieszczeniu.

Jakie są pozytywne aspekty wybrania kominka gazowego?

Jest kilka plusów, które powodują, że większa liczba ludzi decyduje się na zakup kominka gazowego, a nie klasycznego. Należą do nich:

  • bezpieczeństwo – jest to jedna z najistotniejszych rzeczy, przez które najczęściej kupujemy właśnie kominki gazowe wolnostojące zamiast klasycznych. Żadnego smogu i żadnych spalin w powietrzu naszym i naszej rodziny, a dodatkowo, nowoczesne modele posiadają specjalne systemy zabezpieczeń.
  • Zamiast drewna – wkłady kominkowe – w większości zrobione ze stali, dzięki czemu nie musimy martwić się obowiązkiem ich czyszczenia. Co oznacza – brak popiołu i konieczności dodatkowego sprzątania.
  • Niezwykle prosta obsługa – nasza rola rozpoczyna się i kończy na podpaleniu (przy pomocy pilota lub zapalniczką) i regulacja wielkości płomienia.
  • Znikoma awaryjność takiego rozwiązania i brak konieczności częstego i kosztownego oczyszczania przewodów kominowych.

Biochemia krwi - co to jest?

19 kwietnia 2022