W ostatnich latach aromaterapia przekonuje do siebie coraz większe rzesze ludzi. W wielu miejscach znajdziemy różne rodzaje kadzideł. Najczęściej spotykane są kadzidła w postaci patyczków, ale w sklepach specjalistycznych wyszukamy także inne ich typy. Jeżeli jesteś zainteresowany tym jak rozluźnić się po ciężkim dniu w pracy, wypróbuj te aromatyczne substancje.

Wszystkie typy kadzideł, które tu przedstawiamy, dostaniesz w sklepie internetowym Ezolove

Jak używać kadzideł naturalnych?

Kadzidła naturalne wyróżniają się zwłaszcza strukturą, w jakiej możemy je dostać. Najczęściej natrafimy na całe zestawy ziół i drewienek. Nabywając taki produkt widzimy dogłębnie co się w nim znajduje, nie zawiera sztucznych zapachów czy też domieszek. Podczas spalania takiego kadzidła uwalniane są olejki i żywice, które bardzo mocno roztaczają woń. W celu wykorzystania tego kadzidła wystarczy zapalić pęczek ziół albo drewienko, które kolejno można odłożyć na podstawkę lub trzymać w ręku i odczekać aż aromat rozejdzie się w pokoju.

Jak wyglądają kadzidła stożkowe?

Kadzidła stożkowe to kolejna ciekawa struktura. Jeżeli tylko posiadamy specjalną podstawkę to zapalenie ich będzie bardzo spektakularne. Kadzidła te cechują się odmiennym dymieniem, czyli powstaje ono od dołu. Jest to fantastyczny produkt, który sprawdzi się tak samo przy aromaterapii jak i terapii wizualnej.

Te kadzidła wraz z podstawką, przez wzgląd na nietuzinkowy kształt i efekt, będą wspaniałympodarkiem.

Kadzidła posiadają różne olejki eteryczne, z tego powodu możemy dostać je w najróżniejszych zestawieniach zapachowych. Ich działanie potrafi przynieść ulgę w bólach głowy albo bólach stawów i mięśni, co tym bardziej udowadnia, że będzie to perfekcyjny prezent dla bliskiej Ci osoby.

Które kadzidła są lepsze – patyczki czy sznureczki?

Kadzidła w formie patyczków są najczęściej spotykanymi kadzidłami. Możemy nabyć je również w supermarketach. Patyczki owinięte są wysuszoną i zmieloną mieszaniną ziół, żywicy i olejków eterycznych. Są bardzo proste w zastosowaniu, wystarczy podpalić ich czubek i jak tylko zacznie uwalniać się dym, można ugasić ogień. Kadzidełka możesz włożyć do naczynia, które będzie je trzymać w pionowej pozycji, położyć na podstawkę, lub włożyć w piasek czy doniczkę.

Kadzidła sznureczki są klasycznymi kadzidłami nepalskimi. Zrobione są ze zmielonych ziół i przypraw, owinięte w papier i na koniec niejednokrotnie nasączone olejkami eterycznymi. Takie kadzidełka mogą być stosowane również jako zawieszki zapachowe do szaf, wtedy nie można ich palić, a tylko zawiesić w miejscu docelowym. Aby użyć kadzidła sznureczek wystarczy podpalić jedną końcówkę tak żeby się lekko żarzyła. Sznureczki spalają się dosyć prędko, ale bardzo długo pachną.

Które kadzidełko jest dla Ciebie? To jest uwarunkowane Twoimi wymaganiami i preferencjami. Jeśli podobają Ci się intensywne ziołowe zapachy – sięgnij po kadzidło naturalne. W przypadku kiedy wolisz tradycyjne, dostępne w wielu miejscach rzeczy, doskonale sprawdzi się kadzidło patyczek, a delikatne, długo pozostające w pomieszczeniu zapachy otrzymasz jeśli nabędziesz kadzidło sznureczek. Jeśli natomiast lubisz terapię wzrokową, lub potrzebujesz prezentu dla przyjaciela – postaw na kadzidełko stożkowe, super jeżeli będzie w komplecie z podstawką.