W tym artykule pokazujemy zachwycające projekty stworzone przez Home Plan – architekt wnętrz w Poznaniu.

Kancelaria adwokacka w Poznaniu

W kancelarii widnieją szklane drzwi oraz ściany i pokaźne okna z drewnianymi ramami. Dzięki temu pomieszczenie jest jasne. Przy każdym oknie wiszą grafitowe zasłony. Po środku pokoju postawiony został solidny ciemnoszary stół, a wokół niego jasne krzesła z metalowymi nóżkami. Zaraz obok wyjścia na balkon w ścianie jest zamontowana szafka na książki. Regał posiada 6 półek i ma kolor ciemnego brązu. Architekt wnętrz ciekawie wmontował go w ścianę, w ten sposób nie zajmuje prawie wcale miejsca.

Na suficie wiszą dwie czarne lampy. Wyglądają trochę jak wielki plażowy kapelusz lub parasol na słońce. Mają zamontowane spore żarówki, dzięki czemu tuż jak na zewnątrz jest ciemno lokal może być wciąż jasny.

Mieszkanie dwupoziomowe w Poznaniu

Parter lokalu w Poznaniu zawiera salon, który jest zintegrowany z kuchnią. Zobaczymy w nim niezmiernie funkcjonalne parapety, które są również stołem kuchennym. Obok białych parapetów zostały postawione 2 wysokie, barowe stołki a siedząc na nich można obserwować co się dzieje na zewnątrz. Pod parapetami w kuchni została zamontowana szafka, która jest biała – tak jak każdy inny mebel kuchenny. Zaraz nad zlewozmywakiem i blatami została zawieszona półka, wobec tego kuchnia zyskała ekstra przestrzeń na kwiaty doniczkowe i nieduże rzeczy codziennego użytku. 
Architekt wnętrz sprytnie odseparował kuchnię od części salonu przy użyciu różniącej się podłogi – w kuchni zobaczymy ciekawe kafelki w kształcie sześciokątów i dodatkowo mające różne odcienie szarości. W salonie inaczej niż w kuchni jest podłoga drewniana. W części wypoczynkowej, ale tuż obok kuchni ustawiono sporej wielkości czarny stół, a dostawione są do niego przeróżne krzesła – zarówno czerwone, białe jak i czarne. Tuż nad stołem wisi biała lampa, która poza tym, że ładnie wygląda jest również funkcjonalna i można ją przesuwać w inne części pomieszczenia. W części wypoczynkowej parapet również nie jest nieużyteczny – wszędzie zostały postawione rośliny doniczkowe a w dodatku została pod nim stworzona biblioteczka.
Na przeciw kuchni przy ścianie ustawiona została ciemnoszara kanapa – narożnik. Tuż przed nią położono za to stylowy dywan w kolorach szarości i z azteckimi rysunkami. Na dywanie została ustawiona ława, która ma barwę jasnego brązu, a popielaty bieżnik doskonale łączy się z kanapą i dywanem. Tuż przy narożniku postawiono lampę stojącą, która sprawia, że nawet po zachodzie słońca czytanie książki nie będzie sprawiało problemu. Zaraz obok lampy znajdują się stylowe drewniane schody z białą balustradą, które wiodą na drugi poziom apartamentu w Poznaniu.

Mieszkanie w Poznaniu

W lokalu w Poznaniu architekt wnętrz z Home Plan oddał się organizowaniu łazienki. Zamontowane zostały tam piękne czarne kafelki. Kafelki nie nie mają formy standardowych kwadratów, ale posiadają kształt rombu a dodatkowo są ułożone na ścianie naprzemiennie, tak, że tworzą strzały w górę i w dół. W łazience umieszczona została biała szafka z czarnym blatem, a na nim jest biała umywalka ze srebrnym wysokim kranem. Tuż nad zlewem architekt wnętrz zdecydował się powiesić okrągłe lustro, a obok niego czarną lampę – kinkiet. 
Na dodatek w mieszkaniu w Poznaniu Home Plan postanowiło postawić dużą białą szafę, która sprytnie oddziela przedpokój od salonu. Szafa ta ma drewnianą wnękę, która jest jednocześnie ławką, na której można na przykład rozebrać się, ale jest również wieszakiem na okrycia wierzchnie i akcesoria.

Dom z basenem

W domu z basenem architekt wnętrz zdecydował stworzyć betonowy sufit. Doskonale współgra z salonem i pokojem dziecięcym. W salonie fantastycznie dopełnia się to z paleniskiem oraz przestrzenią do przechowywania drewna oraz grafitowym narożnikiem. W dodatku dom posiada drewniane, ciemnobrązowe panele i ogromne okna, które są zamontowane na całej ścianie. Do betonowego sufitu doskonale dobrane są żaluzje, które wiszą w oknach.
Identyczne żaluzje i podłogi widnieją także w pokoju dziecięcym, który posiada biało-szarą tapetę, ukazująca drzewa. Pod tą ścianą architekt wnętrz zadecydował o postawieniu białego łóżka – domku. Na środku pokoju natomiast ułożony został dywan w kolorze białym a także różnokolorowe poduszki. Zastosowane kolory idealnie ze sobą współgrają i mimo tego, że użyto duże ilości bieli i szarości – pokój nie wygląda smutno.