System nawadniania to nowoczesne i funkcjonalne rozwiązanie, które pomoże Ci zadbać o ogród. Nie będziesz musiał zamartwiać się tym, czy odpowiednio podlałeś swoje rośliny. System nawadniania dostarczy im optymalną dawkę wody.

Znajdź odpowiedniego wykonawcę

Polecam Ci skorzystać z usług profesjonalistów, którzy zaproponują odpowiednie rozwiązanie i skonfigurują wszystko do potrzeb Twoich i ogrodu. Przedsiębiorstwo Watermil pomoże Ci w tym aspekcie, doskonale znają potrzeby roślin. Pomogą Ci w pielęgnacji Twojego ogrodu, opierając się na swoim 35 letnim doświadczeniu.

strefowy system nawadniania ogrodu

Wydziel strefy w swoim ogrodzie

Istotne jest, by ziemia była odpowiednio nawodniony, dzięki czemu masz pewność, że cała roślinność będzie równomiernie podlana i dostanie taką samą ilość wody. Istotne jest by sadzić rośliny w strefach. W każdej ze stref powinny znajdować się rośliny ze spokrewnionych gatunków. Każda roślina ma inne potrzeby. Ten system sprawia, że rośliny spokrewnione, znajdujące się w tej samej strefie otrzymają dostateczne nawodnienie. Oczywiste jest, że inne wymagania co do wilgotności ma trawnik, hortensje i przykładowo tuje. Ten inteligentny system po zaprogramowaniu będzie dbał o twoje rośliny z odpowiednią starannością.

Gdzie można zamontować system nawadniania?

Możesz zastosować ten system nawadniania ogrodów na działkach dowolnej wielkości. Dobrane końcówki mocuje się przy użyciu rur zamontowanych pod ziemią, które są podłączone do ujęcia wody. Moc ciśnienia zależy od wielkości rur oraz od odległości w stosunku do ujęcia wody, systemy nawadniania można podłączyć do kranu lub studni z pompą. Niezwykle istotne jest, by ujęcie znajdowało się w centralnej części ogrodu. System nawadniania nadzoruje przez specjalny sterownik, który podczas instalacji jest dopasowywany do oczekiwań klienta.

Komu poleca się system nawadniający?

Zautomatyzowany system nawadniania jest dedykowany dla osób, które są zabiegane i trudno im znaleźć chwilę, by dbać o nawodnienie ogrodu. Wiadome jest, jak czasochłonne bywa samodzielne podlewanie naszych roślin. Jest to także bardzo komfortowe rozwiązanie dla osób, które niezbyt znają się na ogrodnictwie, ale chcą mieć piękny ogród. Jest to z pewnością dokonała alternatywa dla ręcznego podlewania, którą warto przemyśleć.

Znajdą zastosowanie w przydomowych ogródkach jak i na dużych obszarach. Ważną sprawą jest ciśnienie, które stosujemy w systemie podlewania. Rośliny dostają wodę wedle ich potrzeb za pomocą odpowiednich końcówek nawadniających- zraszaczy, mikro zraszaczy lub linii kroplujących. Jak widać jest tu bogate zróżnicowanie, dzięki czemu każdy znajdzie coś dla siebie. Jedyne, co powinieneś zrobić, to sprawdzić stan instalacji dwa razy w roku, ze względu na gromadzące się tam zanieczyszczenia. Jest to nieduży wysiłek w porównaniu do korzyści.