Każda firma sprzątająca przeważnie posiada lekko inny zakres pracy i może świadczyć inne usługi. Bardzo dużo zależy od wielkości firmy, tego jakich posiada specjalistów oraz w jakiej miejscowości ma siedzibę. Firma sprzątająca w Gdańsku prawdopodobnie będzie mieć lekko inną ofertę niż taka, która znajduje się w małej miejscowości. Nie oznacza to jednak, że nie mają one podobnych cech. Czego więc możemy oczekiwać od firmy sprzątającej?

Tekst we współpracy Cleanness – firma sprzątającą.

Jakie miejsca porządkuje firma sprzątająca?

Firmę sprzątającą bardzo często wynajmuje się do mieszkań i lokali usługowych. Coraz częściej jednak możemy zobaczyć firmy, które proponują sprzątanie magazynów, hal produkcyjnych, galerii handlowych jak również terenów na dworze. Naturalnie prace jakie wykonuje się w lokalu będą się bardzo różniły od takich w magazynie. Firmy, które sprzątają hale produkcyjne przeważnie zajmują się cyklicznym myciem okien oraz ścian, odkurzaniem rurociągów i utrzymywaniem w czystości sprzętów produkcyjnych. Chodzi tutaj przede wszystkim o usuwanie smarów, pozostałości po klejach i kurzu. W halach produkcyjnych zazwyczaj obowiązkowa jest również impregnacja i pielęgnacja ciągów komunikacyjnych i to też robią wybrane firmy sprzątające. W magazynach za to sprzątanie bazować będzie na odkurzaniu i myciu szaf.

Jeżeli chodzi o sprzątanie sklepów wielkopowierzchniowych to najczęściej wiąże się to z bieżącym czyszczeniem posadzek i utrzymywaniem porządku w sektorach mięsnych, rybnych i piekarniach. Ważne jest w nich to, że porządek trzeba utrzymywać zgodnie z normami HACCP.

Sprzątanie w biurach i mieszkaniach – na czym polega?

Firmy sprzątające w Gdańsku prawie zawsze proponują porządkowanie mieszkań i biur. Taka serwis jest odpowiadający wymaganiom klientów, jednak standardowo zawiera odkurzanie, umycie podłóg, wycieranie kurzu i zanieczyszczeń z biurek, komputerów, lampek i reszty mebli, a także utrzymywanie czystości czy też dezynfekcję w łazienkach oraz kuchniach. W mieszkaniach zdarza się, że klienci umawiają się na zrobienie prania, rozwieszanie i wyprasowanie go, a od czasu do czasu zarówno w korporacjach jak i w domach prywatnych, firmy sprzątające biorą się za mycie okien, parapetów, szklanych drzwi oraz grzejników. Pojawia się także sytuacja, w której w ramach obowiązków pracownicy tego typu firm zaopatrują biura w środki higieniczne takie jak papier toaletowy czy też mydło.

Coraz częściej bywa, że firmy sprzątające z Gdańska wynajmowane są po zrobieniu remontu albo budowy. Wtedy zakres zadań jest trochę inny niż na co dzień. Jest to niezmiernie czasochłonne zajęcie, które najczęściej wymaga wykorzystania specjalnych środków chemicznych, z tego powodu zdecydowanie lepiej oraz szybciej jest zostawić to wykwalifikowanemu zespołowi sprzątającym.

Firmy sprzątające z Gdańska przeważnie mają w swojej ofercie też czyszczenie na klatkach schodowych.

Jakich dodatkowych usług możesz się spodziewać po firmie sprzątającej?

W ostatnich czasach spore firmy sprzątające rozpoczęły udostępniać usługę sprzątania terenów na zewnątrz. Zazwyczaj zawiera ona koszenie trawy, zamiatanie liści z chodników oraz odśnieżanie ulic oraz parkingów zimą. Zakres prac najczęściej jest do ustalenia z klientem, jednak często wchodzi w to również wywożenie śmieci lub skracanie żywopłotów oraz drzew.

Bardzo często firmy sprzątające proponują mycie murów i okien od zewnątrz nawet jeżeli okna nie otwierają się więc konieczne jest posiadanie profesjonalnego sprzętu.

Możemy zobaczyć także ofertę czyszczenia wykładzin lub renowacji posadzek. Usługi te nie są w standardowej ofercie więc wymagają dodatkowego zamówienia ich. Posadzki zdarza się, że są przez firmy sprzątające akrylowane albo polimeryzowane, co poprawia ich wytrzymałość i przedłuża żywotność.

Można zauważyć, że firmy sprzątające potrafią mieć niesamowicie szeroki wachlarz obowiązków i bez względu na to czego potrzebujesz to prawdopodobnie znajdziesz do tego ekipę w Gdańsku. Warto każdorazowo dowiedzieć się z jakich środków chemicznych korzysta firma oraz doprecyzować zakres prac, tak żeby później nie pojawiły się niezrozumienia. Taką rzeczą często będzie mycie okien ponieważ zwykle nie znajduje się w standardowej usłudze.