Wnętrza w stylu loftowym są czymś, co w ostatnich latach skradło serca wielu osób. Coraz częściej możemy spotkać pomieszczenia urządzone na loft, ponieważ są zarówno użyteczne a także mają świetny design. Co charakteryzuje styl loftowy i w jaki sposób urządzić takie mieszkanie?

Cechy dzięki którym rozpoznamy loft

Loft, zazwyczaj występuje również pod inną nazwą – styl industrialny. Czemu? Ponieważ najistotniejszą i najbardziej rozpoznawalną cechą pomieszczeń loftowych jest funkcjonalność. Przestrzeń jaką mamy w pomieszczeniu ma za zadanie służyć do tego, aby dobrze się mieszkało a każdy jej metr był kompleksowo spożytkowany . Mocno zwraca się również uwagę na to, aby we wnętrzu przeważał minimalizm, który pomaga wykorzystać wolną przestrzeń do tego, aby zapełnić ją przedmiotami codziennego użytku .
W urządzaniu pomieszczeń loftowych chodzi w głównej mierze o to, żeby cała przestrzeń była dobrze wykorzystywana i nie zaśmiecona zbędnymi gadżetami. Kolory w niej panujące to w głównej mierze czerń, biel i odcienie szarości. Nie jest to wymóg konieczny ponieważ jak wiadomo – kolory są kwestią gustu i indywidualnie dobieramy je względem własnych upodobań.

Jak urządzić loft po raz pierwszy?

Mówiliśmy już o kolorystyce zatem czas na materiały, które najlepiej sprawdzą się w lofcie. Drewno, metal i cegła to najczęściej wykorzystywane elementy, jakie możemy spotkać w stylu industrialnym. Głównie dlatego, iż są one ponadczasowe i świetnie prezentują się w każdym połączeniu kolorystycznym – zwłaszcza z przedstawionymi wyżej barwami, które są bardzo uniwersalne. Na pierwszy rzut oka może się to wydawać bardzo surowe podejście,i bardzo zasadnicze, ale nie ma ściśle opisanych zasad, których musimy przestrzegać. To przecież nasze mieszkanie, możemy dać się ponieść fantazji np. jedna ściana będzie miała inny kolor albo jeśli mamy mieszkanie w starszym budynku, zamiast wygładzać ścianę, zawsze mamy możliwość zostawić “gołą” cegłę. Wnętrzne musi być po prostu funkcjonalne.

Jakie meble najlepiej sprawdzą się lofcie?

Odpowiedź jest oczywista – meble industrialne Warszawa. Co to znaczy? Meble mają po prostu spełniać swoje główne zadanie; przede wszystkim funkcjonalność, później dopiero kwestie wyglądu. Dobrze w tym przypadku sprawdzą się meble wykonane z drewna i metalu. Skromne rozwiązania w pomieszczeniach industrialnych są najbardziej sprawdzone. Jak już zostało powiedziane, chodzi w szczególności o to, żeby mieszkania spełniały swoje najważniejsze zadanie – były wykończone względem naszych indywidualnych potrzeb a także sprawdzały się na każdym polu, zarówno w roli biura, ale również miejsca odpoczynku.

Ból kręgosłupa - co robić?

3 października 2022