Urządzając pomieszczenie czasami trudno jest zdecydować się na konkretne meble. Szczególnie że na rynku dostępne są nie tylko różne modele, ale też materiały. Wciąż jednak dużą popularnością cieszą się meble z metalu. Chociaż kojarzą się one przeważnie z nowoczesnymi wystrojami, to sprawdzą się w każdej pomieszczeń, a dodatkowo mają mnóstwo zalet. Z jakiego względu warto zdecydować się na metalowe meble?

Artykuł powstał na podstawie informacji ze strony producenta metalowych mebli, firmy – Stalovnia.

Metalowe meble – dlaczego warto na nie zdecydować??

Meble wykonane z metalu mają wiele zalet, z tego powodu warto mieć je w swoim salonie.

  • Meble z metalu są niezwykle wytrzymałe. Materiał jest odporny na różne uszkodzenia, dzięki temu kupno mebli z metalu będzie doskonałą inwestycją na lata.
  • Meble z metalu można wygodnie czyścić. Materiał jest wyjątkowo higieniczny i nietrudno zachować go w czystości. Nie są konieczne także żadne dodatkowe zabiegi pielęgnacyjne, jak na przykład impregnacja.
  • Metal może być wykorzystywany w wielu wnętrzach. Metalowe meble można łączyć z różnymi tworzywami i są uniwersalne.
  • Można wybierać spośród różnych kolorów metalowych mebli. Materiał wcale nie musi mieć tylko jednego koloru. Za pomocą malowania proszkowego powierzchniom nadawane są rozmaite kolory – przeważnie jest to czarny, szary lub biały, a także różne kolory.

biurko z metalu

Wystrój wnętrz – do jakich stylów stosowany jest metal?

Metalowe meble sprawdzają się w każdym wnętrzu – liczy się tylko kreatywność projektanta. Najczęściej jednak towarzyszą wnętrzom w stylu nowoczesnym, minimalistycznym oraz industrialnym.

  • Styl nowoczesny wyróżnia się prostotą oraz brakiem wielu dekoracji. Gładkie i proste metalowe powierzchnie doskonale sprawdzą się więc w nowoczesnym wnętrzu. Dużym atutem będzie też wielofunkcyjność mebli.
  • Minimalistyczne wnętrze wyróżnia się wszechstronnymi i uporządkowanymi przestrzeniami. Powinno się zrezygnować z wszelkich ozdób, a wszystkie przedmioty powinny mieć swoją funkcję. Meble metalowe wybierane do minimalistycznego pomieszczenia najczęściej mają szary, biały lub czarny kolor.
  • Styl industrialny na pierwszy rzut oka kojarzy się ze starymi fabrykami. Metalowe meble świetnie dopełnią wystroju, ponieważ są niepowtarzalne i proste.

Z czym łączyć metal w aranżacji wnętrz?

Metalowe meble zwykle charakteryzuje prostota. Metal będzie się estetycznie prezentował zestawiony z surowym drewnem – mowa tu szczególnie o gatunkach takich, jak akacja czy dąb. Lekkości doda konstrukcji również szkło, z tego powodu warto sięgać po meble ze szklanymi dodatkami.