Od kilku lat w Polsce bardzo duży nacisk kładzie się na segregację śmieci. Edukuje się Polaków, że śmieci muszą być odpowiednio utylizowane. Tyczy się to również tak zwanych elektrośmieci. Jest to naprawdę duża grupa odpadów. Kwestie dotyczące elektrośmieci reguluje Ustawa o zużytym sprzęcie elektrycznym i elektronicznym . Wiele osób zapyta w tym miejscu czy kable także zaliczane są do elektrośmieci.

Należy wyraźnie zaznaczyć, że kable to również elektrośmieci. Oznacza to, że nie należy wyrzucać ich do kontenera przeznaczonego na zwykłe odpady. Zawierają one bowiem materiały które mogą w sposób negatywny wpływać na środowisko naturalne. Pojawia się w związku z tym pytanie jak pozbyć się zużytych kabli. Rozwiązanie jest naprawdę bardzo proste. Najłatwiej odwieźć je do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów , który obowiązek ma prowadzić każda gmina.

Odwożąc kable do Punktu Selektywnej Zbiórki Odpadów, można być pewnym, że zostaną one zutylizowane w odpowiedni sposób. W efekcie nie będą stanowiły zagrożenia dla środowiska.