otowoltaika jest w Polsce coraz bardziej popularna. Wynika to z zalet, które można jej przypisać. Panele słoneczne to coraz częstszy widok w Polsce. Wiele osób, które dopiero rozważa ich montaż zastanawia się na tym, jaka jest ich cena , a także od czego jest ona uzależniona. Zobaczmy co ma wpływ na to, jaki jest koszt fotowoltaiki.

Czy znasz wszystkie zalety fotowoltaiki?

Zacznijmy od tego z jakiego powodu w ogóle warto montować panele słoneczne. Fotowoltaika wykorzystuje energię słoneczną do wyprodukowania energii elektrycznej. Oznacza to, że panele słoneczne pozwalają nam na uniezależnienie się od dostawcy prądu. Jeśli mieszkamy w okolicy, w której często zdarzają się awarie skutkujące przerwami w dostawie energii elektrycznej, fotowoltaika sprawdzi się rewelacyjnie. Dodatkowo pozwala ona uniknąć rosnących coraz szybciej rachunków za prąd. Fotowoltaika jest rozwiązaniem przyjaznym środowisku naturalnemu. Panele słoneczne podczas pracy nie emitują gazów i pyłów, które negatywnie wpływają na przyrodę. Nie hałasują, co oznacza, że obecność paneli słonecznych nie obniża komfortu mieszkania w domu. Panele słoneczne nie wymagają obsługi, a raz zamontowane służą bardzo długo.

Zobacz ofertę firmy Eco-synergia – Pomorskie to obszar ich działania.

Cena paneli słonecznych a miejsce ich montażu

Tym, co wpływa na koszt wykonania instalacji fotowoltaicznej jest między innymi miejsce montażu. Optymalnie jest, jeżeli panele słoneczne można zamontować na dachu , który nie wymaga żadnych poprawek. Wówczas cena jest najbardziej korzystna. Może jednak zdarzyć się tak, że panele muszą znaleźć się na gruncie. Wtedy koszt zostanie zwiększony o budowę specjalnej konstrukcji oraz przygotowanie przekopu po to, aby doprowadzić instalację fotowoltaiczną do domu.

Warto również zapoznać się z realizacjami firmy Sollab – również województwo Pomorskie

Cena instalacji fotowoltaiki a doświadczenie firmy

Zazwyczaj jest tak, że cena zależy od doświadczenia wykonawcy. Doświadczone firmy, które od dawna działają na rynku paneli słonecznych mają w wielu wypadkach nieco wyższe stawki. Oszczędzanie na fotowoltaice się jednak nie opłaca. Początkująca firma może wykonywać instalację niewłaściwie. Zawsze jest również ryzyko nieprawidłowego obliczenia mocy, jaką powinna mieć instalacja.

Czy lokalizacja wpływa na cenę fotowoltaiki?

Podejmując decyzję o zamontowaniu paneli fotowoltaicznych, zawsze trzeba pamiętać, że w większych miastach takich, jak Rybnik, Białystok, Bytów czy Gdańsk ceny są nieco wyższe. Mimo to instalacja paneli słonecznych naprawdę się opłaci.

Czy rozmiar instalacji wpływa na cenę fotowoltaiki?

Im większa instalacja, tym oczywiście więcej trzeba będzie za nią zapłacić. Podobnie jest wtedy, kiedy panele muszą mieć większą moc. Należy jednak pamiętać, że wielkość instalacji zawsze musi iść w parze z wielkością gospodarstwa domowego. Nie jest więc dobrym pomysłem zmniejszanie jej po to, aby zapłacić mniej.

Dofinansowanie do fotowoltaiki znacznie obniża Twoje koszty

Jeśli chcemy zamontować instalację fotowoltaiczną, a jednocześnie zależy nam na tym, aby ponieść możliwie jak najmniejszy koszt, warto zdecydować się na dofinansowanie. Obecnie dostępne są różne programy, które dają szansę na otrzymanie dofinansowania do paneli słonecznych. Fotowoltaika to rozwiązanie, na które warto się zdecydować. Na pewno poniesiony wydatek zwróci się w ciągu kilku najbliższych lat.