Zajmując się magazynowaniem lub transportem przedmiotów, nie trudno o nadmiar zalegających palet. Wraz z obecnymi przepisami, palety zepsute, nie mogą być tak po prostu wyrzucone. Wtedy nasuwa nam się pytanie, co z nimi zrobić? Okazuje się, że mamy kilka opcji. Wraz z pojawieniem się efektownego przemysłu recyklingu palet , więcej używanych palet drewnianych jest pozyskiwanych do naprawy i ponownego wykorzystania lub ostatecznie do przerobienia na produkty z włókna drzewnego. zwiększająca się popularność wykorzystywania palet do projektów rzemieślniczych zapewnia również zbyt małą, ale coraz bardziej ważną ich część.

Skup wykorzystanych palet

Najprościej oraz wraz z przepisami, sprzedać palety firmie zajmującej się recyklingiem m.in. alda-palety. Wiele z firm, kupuje palety nie tylko od przedsiębiorstw ale a także od klientów indywidualnych. Sprzedając palety do skupu, otrzymujemy potwierdzający to dokument. Z jego treści wynika, że przedsiębiorca postąpił wraz z regułami recyklingu. Palety z recyklingu zapewniają jednolity rodzaj drewna. Dzięki czemu,temu idealnie nadaje się do różnych zastosowań, które obejmują:

  • ściółki dla zwierząt
  • kompost
  • zrębki na place zabaw

Projekty budowlane

Używając palet z recyklingu w prostych projektach budowlanych koło domu, można zaoszczędzić sporo pieniędzy i równocześnie chronić środowisko. Posiadacze domów mogą z łatwością wykorzystać palety z recyklingu do budowy bud dla swoich ulubionych pupili Buda nie jest jedynym rodzajem budynku, który można zbudować dzięki użyciu palet uzyskanych z recyklingu. Możliwe jest również zaprojektowanie oraz zbudowanie dodatkowego miejsca do przechowywania wokół domu. .

Umeblowanie z palet

Dla większości osób, palety są surowcem który włącza ich kreatywność. Coraz większą popularnością, cieszą się meble zrobione własnoręcznie z palet. Jeśli chodzi o tworzenie mebli z tego materiału, powstrzymuje nas wyłącznie kreatywność oraz ilość palet którą dysponujemy. Zamiast zbędnej sterty palet przed naszym domem, z ich wykorzystaniem możemy zrobić niezwykłe miejsce odpoczynku oraz spotkań.

Przykładowe,Niektóre meble, które możemy wykonać,zrobić z palet:

  • stolik kawowy
  • łóżko
  • meble ogrodowe
  • huśtawka
  • skrzynki na kwiaty

Ponowne użycie w transporcie i nie tylko

Palety używane, jednak w dobrym stanie, mogą zostać jeszcze raz wykorzystane do transportu albo składowania na nich towaru. Jest to duże ułatwienie dla wielu firm, ponieważ mogą one zaoszczędzić pieniądze poprzez użytkowanie starych palet, które są w dobrym stanie albo kupno używanych.