W ostatnim czasie ekologia jest niezwykle ważna. Wiąże się to z tym, że kondycja środowiska naturalnego z roku na rok jest coraz gorsza. Planeta, na której żyjemy w zasadzie woła o pomoc. Z tego powodu warto zwrócić uwagę na kilka rozwiązań, które są w stanie sprostać potrzebie troski o środowisko. Jakie są to technologie i czym są domy pasywne?

Co to znaczy, że dom jest pasywny?

Nade wszystko trzeba wytłumaczyć to drugie pojęcie. Domy pasywne to takie budynki, które nie są jakkolwiek zależne od surowców pierwotnych, takich jak chociażby węgiel. W związku z tym są zgodne z naturą, a przy okazji gwarantują mnóstwo oszczędności mieszkańcom. Z tego powodu opłaca się poczynić pewne kroki do tego, aby domy pasywne były jak najczęstszym zjawiskiem w Polsce. Jak tego dokonać?

Jeśli chcesz, aby Twój dom był pasywny, konieczna będzie pomoc specjalistycznej firmy. W mieście Gdynia, ale też w okolicach całego Trójmiasta warto liczyć na fachową pomoc firmy Eco-synergia. Fotowoltaika to ich pasja!.

Jakie technolgie stosuje się w domach pasywnych?

Przede wszystkim warto zwrócić uwagę na technologie, które mają wpływ na to, czy dom jest pasywny. Wśród nich najbardziej znana jest oczywiście fotowoltaika. Panele fotowoltaiczne czerpią energię ze słońca. Można ją wykorzystywać, a jej nadmiar przechowywać lub sprzedawać specjalistycznym firmom. W skali roku można mówić z tego tytułu o znacznych oszczędnościach.

Fotowoltaika to nie jedyne energooszczędne i ekologiczne rozwiązanie. Istnieją także dla przykładu pompy ciepła czy kolektory słoneczne, które są godne uwagi z wielu powodów. Dzięki wspomnianym rozwiązaniom domy pasywne są budowane coraz intensywniej. Ich cena bowiem jest coraz mniejsza, a państwo robi wszystko, żeby wspomóc osoby chcące zamontować fotowoltaikę czy pompę ciepła w swoim domu. Dla przykładu, od 2019 roku fotowoltaika nadaje się do odliczenia od podatku. Poza tym jest mnóstwo państwowych programów, które oferują dofinansowanie tych rozwiązań. Domy pasywne to przyszłość, która jest teraz.