Nowoczesne budownictwo stale się rozwija, proponując coraz więcej innowacyjnych rozwiązań. Kiedy jednak budujemy dom, pewna kwestia jest niezmienna od dziesiątek lat – chodzi o instalacje przeciwwodne. Dzieli się je na kilka typów, a każdy z nich jest przeznaczony do innych gruntów, na których dom ma stać. 

Kiedy izolacje przeciwwilgociowe są niezbędne?

Najważniejszym zastosowaniem, jakie posiadają instalacje przeciwwilgociowe, jest przede wszystkim ochrona podziemnych elementów domu. Lekkie instalacje przeciwwilgociowe stosuje się, kiedy dom stoi na gruntach przepuszczalnych, takich jak żwir albo piasek. Kiedy jednak nie znajduje się na nich bezpośrednio, ale pod warstwą solidnych ziem są wspomniane grunty przepuszczalne, to instalacje przeciwwilgociowe także będą kluczowe. 

Zalety tego rozwiązania

Korzyści, które zapewniają instalacje przeciwwilgociowe, można wymieniać w nieskończoność. Wydaje się jednak, że często jest to omijana kwestia podczas planowania wzniesienia domu – nie powinno tak być, bowiem jest to jeden z najbardziej kluczowych elementów całej konstrukcji, który gwarantuje jej bezpieczeństwo oraz stabilizację. W związku z tym warto zaopatrzyć się w odpowiednie instalacje przeciwwilgociowe, kiedy grunt choć odrobinę tego wymaga. 
Szukasz fachowców? Zobacz: ekipa budowlana | remonty lublin